Blog

7 Mikron Palet Streci

7 Mikron Palet Streci

Palet Streci

Diğer streç filmlere göre daha ince olduğu için yük olarak daha hafiftir. Palet başı sarfiyatta gramaj avantajı sağlar.

Ürünlerin muhafaza süreçlerinde ve dış etkenlere karşı korunmasında kullanılan palet streci, plastikten imal edilen dayanıklı bir şeffaf paketleme malzemesidir. Kalınlık olarak değişkenlik gösteren streç filmler arasından 7 mikron palet streci, palet streçleri arasında en incesi olmakla birlikte mikron değeri yükseldikçe kalınlığı da o doğrultuda artış göstermektedir. 8 mikron palet streci ve 9 mikron palet streci olarak kalınlığı ve kalitesi ilerleyen bu streçler ile yükün taşıma kapasitesi artmaktadır. Strecin mikron oranı ne kadar yüksekse dış etkenlere karşı o kadar korunaklı hale gelmektedir.

Pre streç filmler

Pre streç filmler ise daha gergin ve düşük maliyetli streç film çeşitleri arasında gösterilmektedir. Verimliliği yükselterek sağlam bir tutuş ve sarma kapasitesi oluşturulmasına yardımcı olur. Dışarıdan gelecek olası hasarlara karşı direnç gösteren pre streçler; diğer streçlere oranla daha hafif ve kullanışlı ürünlerdir. Pre streç filmler ile saracağınız ürün için daha az streç kullanacağınız için, streç film tüketiminiz en aza indirgenmiş olmaktadır. Gerdirme ihtiyacı duymadan rahat ve konforlu bir şekilde kullanarak en daralması olmadan uzun süreçler ile muhafaza sürecinizi sağlayabilirsiniz. Dış dünyada meydana gelen toz, kir, hava gibi bir çok etkene karşı maksimum koruma sağlayabilirsiniz. Kullanım alanı olarak gıda, tekstil, sanayi, lojistik başta olmak üzere her alanda tercih edilmektedir. Özellikle paketleme ve sevkiyat süreçlerinde oldukça ihtiyaç duyulan dayanıklı yapıdaki malzemelerdendir.

Öngerdirilmiş palet streçleri

Öngerdirilmiş palet streçleri , ürün veya malzemeyi tam olarak kavrayarak sarılan ürünün hareket etmesini ve dağılmasını maksimum olarak engeller. Gelişmiş bir şekilde paletleri sarmak isteyenler öngerdirilmiş palet streçleri ile en iyi verimliliği elde etmektedirler. Sevkiyat ve taşıma esnasında daha güvenli çalışmalar yapabilmeniz açısından öngerdirilmiş paletlerin kullanımı önerilmektedir. Diğer streç çeşitlerine oranla daha ince olmasına rağmen daha sağlam saran bu streçler ile en yüksek korumayı sağlayarak zamandan ve enerjiden tasarruf oluşturabilirsiniz. El tipi ve makine tipi olmak üzere iki çeşitte üretimi gerçekleştirilen bu palet streçleri oldukça esnek ve tutucudur. Farklı mikronlarda üretimi gerçekleştirilen pre streçler çevre dostu ürünler olmakla beraber tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ara